Звонарьова надви Серина Уилямс след 3 часа битка

15-06-2011 18:56 | Николай Драгиев

В истинска класика и своеобразно повторение на финала от Уимбълдън през 2010 година Вера Звонарьова взе реванш от завърналата се след 49 седмици отсъствие Серина Уилямс с 3:6, 7:6, 7:5. Двубоят продължи цели 3 часа и 12 минути, предлагайки много качествена игра и от двете.

В много по-равностоен, отколкото резултата показва първи сет, Уилямс все пак осъществи два пробива, които и бяха достатъчни за успех с 6:3.

Драмата обаче тъпърва предстоеше. При 5:4 във втория сет Уилямс сервираше за мача, но недотам характерно за нея, тя се провали в това си начинание. Звонарьова заигра много по-добре, намали грешките си и двете стигнаха до тайбрек. В него Звонарьова продължи да доминира и спечели със 7:5 точки.

Рускинята, която очевидно се намира в по-добра спортна форма, поведе със самото начало на решителната трета част. Подобно на Уилямс, обаче, и тя се провали в опита си да затвори мача при 5:4. Американката в типичния си шампионски стил спаси три мачбола, достигайки 5:5. Тук някъде обаче свършиха силите на бившата номер 1, която без много отпор предаде двата гейма до края на мача за 5:7.

За Звонарьова това е едва втора победа над Уилямс в осем мача между двете.

Така Вера Звонарьова ще може да изпревари Ким Клайстерс от второто място в световната ранглиста, ако победи на четвъртфинал в Ийстбърн Саманта Стосър.