Адриан Андреев започна с победа на Чаланджър в Орлеан

28-09-2022 14:49 | Tennis24.bg

Адриан Андреев започна с победа участието си на турнира в зала в Орлеан (Франция) от сериите "Чалънджър". В двубой от първия кръг 21-годишният Андреев надделя с 6:4, 1:6, 6:2 над индиеца Рамкумар Раманатан за час и 40 минути.

Българинът стигна до успеха, въпреки че съперникът му наниза 11 аса и взе първите пет гейма във втория сет. През останалото време обаче Андреев бе много стабилен в играта си от основната линия, а освен това успя да спечели и над 50 процента от точките разиграни при негов втори сервис.

Във втория кръг на турнира Андреев ще играе с победителя от мача поставения под номер 1 в схемата французин Корентен Муте и белгиеца Михаел Геерц. Нов успех ще му осигури място на четвъртфиналите.

Наградният фонд на турнира в Орлеан е 135 хиляди евро, а за класирането си за втория кръг Андреев ще вземе 11 точки за ранглистата и 2180 евро.