Пьотр Нестеров се размина с място в основната схема

26-09-2022 15:51 | Tennis24.bg

Пьотр Нестеров загуби във втория, финален кръг на квалификациите на Sofia Open 2022. 19-годишният българин отстъпи с 4:6, 2:6 пред Драгош Мъдъраш (Швеция) в двубой, продължил 1:38 часа.

Нестеров допусна пробив още в откриващия гейм на двубоя, но успя да навакса изоставането си в шестия – 3:3. В ответната игра Мъдъраш отново проби и това се оказа достатъчно за него да открие резултата – 6:4.

В изключителен маратон се превърна откриващият гейм на втората част. След близо 20 минути здрава битка, Нестеров загуби подаването си, но успя да изравни малко по-късно за 2:2. До края на срещата обаче Мъдъраш не допусна колебания и си гарантира място в основната схема на Sofia Open 2022.

За Несторов остава незабравимия спомен от първата победа в Тура, която записа в неделя срещу Салваторе Карузо, както и ценният опит, който натрупа в дебютното си участие на Sofia Open.