Джулия Терзийска с трета поредна победа

03-08-2022 16:01 | Tennis24.bg

Националката Джулия Терзийска се класира за втория кръг на турнира на червени кортове в Хехинген (Германия) с награден фонд 60 хиляди долара.

Терзийска победи белгийката Магали Кемпен със 7:6(4), 6:4 за 89 минути. Българката взе оспорвания първи сет с тайбрек, а във втората част навакса изоставане от 1:4 гейма, за да стигне до успеха.

Това е трета поредна победа за Джулия на турнира (две в квалификациите и една в основна схема) без да загуби сет. Така тя заработи 10 точки за световната ранглиста и 557 долара.

В надпреварата на двойки Терзийска и Виктория Мунтян (Франция) достигнаха до за четвъртфиналите, след като елиминираха поставените под номер 2 представителки на домакините Тайисия Мордергер и Яна Мордергер със 7:5, 6:4.