Джокович даде сет, но е на четвъртфинал в Лондон

04-07-2022 10:29 | Tennis24.bg

Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на Уимбълдън. Шампионът от миналата година победи участващия с „уайлд кард“ нидерландец Тим ван Райтховен с 6:2, 4:6, 6:1, 6:2 за 2 часа и 39 минути в късния мач от програмата в неделя. Съперник на сърбина на четвъртфиналите ще е десетият поставен италианец Яник Синер.

Новак Джокович преследва четвърта поредна титла на турнира от Големия шлем. Той имаше проблеми само във втория сет, в който допусна пробив в седмия гейм и Ван Райтховен поведе с 4:3 и спечели с 6:4.

Двубоят бе заплашен от наближаването на вечерния час за игра, но с по два пробива в третия и четвъртия сет Джокович стигна до победата.

За сръбския тенисист това бе 25-а поредна победа на сингъл на Уимбълдън, като само Бьорн Борг (41), Роджър Федерер (40) и Пийт Сампрас (31) имат повече поредни успеха. Новак Джокович няма поражение в турнира от четвъртфиналния си мач срещу Томаш Бердих през 2017 година.