Две германки достигнаха до четвъртфиналите на Уимбълдън

03-07-2022 18:12 | Tennis24.bg

Германките Татяна Мария и Юле Ниймайер се класираха за четвъртфиналите на Уимбълдън.

Татяна Мария спаси два мачбола във втория сет и победи шампионката от "Ролан Гарос" за 2017 година и 12-а поставена Елена Остапенко (Латвия) с 5:7, 7:5, 7:5 за 2:08 часа, за да се класира за първия си четвъртфинал на турнир от Големия шлем на 34-годишна възраст.

Германката е най-възрастната жена, останала в схемата на единично и е преминавала втория кръг само веднъж в 34-е си предишни участия в Големия шлем.

Предишният най-добър резултат на Мария в турнир от Големия шлем е трети кръг на Уимбълдън през 2015 година. Тя загуби в първия кръг в последните си осем участия.

На четвъртфиналите Татяна Мария ще играе със сънародничката си Юле Ниймайер, която елиминира Хедър Уотсън (Великобритания) с 6:2, 6:4 за 77 минути. Ниймайер също достигна до първи четвъртфинал в кариерата си от Шлема.

В първия мач при жените от днешната програма Мари Боузкова (Чехия) победи Каролин Гарсия със 7:5, 6:2 и се класира за първия път в кариерата си на четвъртфиналите на турнир от Големия шлем.