Страхотно: Виктория Томова с победа на Уимбълдън

28-06-2022 15:26 | Tennis24.bg

Виктория Томова за втори път в кариерата си записа победа в основна схема на турнир от Големия шлем. Най-добрата българска тенисистка се наложи със 7:5, 3:6, 7:5 над участващата с „уайлд кард“ Дария Савил (Австралия) и заслужи място във втория кръг на Уимбълдън. Предишната победа на Томова беше също на Уимбълдън през 2018 г.

Томова започна отлично срещата и проби още в първия гейм. При 5:4 и свой сервис българката пропусна два сетбола, след което Савил успя да върне пробива в последния момент и да изравни за 5:5. Последната дума в сета обаче беше за Томова, която отново проби за 6:5, след което с гейм на 0 си осигури преднина в резултата.

През втората част отново Томова първо проби, но родената в Москва Савил веднага „върна жеста“ за 2:2. Нов пробив за Дария в осмия гейм и осигури изравняване на резултата.

Във финалната трета част, след нов ранен пробив Томова поведе с 3:0 и 4:1 гейма, Савил успя да изравни за 5:5, но с нов пробив Томова затвори мача.

В следващия кръг 27-годишната софиянка ще срещне поставената под №5 в схемата Мария Сакари (Гърция).