Лазаров започна с победа, Андреев отпадна

20-06-2022 10:14 | Tennis24.bg

Александър Лазаров се класира за втория кръг на квалификациите на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Оейраш (Португалия) с награден фонд от 45 730 евро. В среща от първия кръг Лазаров водеше с 6:1, 4:1 срещу Сергей Фомин от Узбекистан, когато съперникът му се отказа.

Във втория кръг на квалификациите Лазаров ще играе с руснака Иван Гахов. При победата българинът ще се класира за основната схема. До момента двамата не са се срещали в официален мач.

Междувременно Адриан Андреев отстъпи с 2:6, 6:4, 2:6 на италианеца Едоардо Лаваньо. Андреев започна кошмарно лошо един от трите сета, като неизменно изоставаше с поне 0:3 в геймовете. Той намери сили да спечели втория сет, взимайки шест последователни гейма, но това загуби решителната трета част.