Андреев с трета поредна победа на Чалънджър в САЩ

08-06-2022 09:53 | Tennis24.bg

Адриан Андреев се класира за втория кръг на турнира от сериите "Чалънджър" на твърда настилка в Орландо (САЩ) с награден фонд 106 240 долара. Квалификантът Андреев елиминира на старта на основната схема японеца Каичи Учида с 5:7, 6:4, 6:3 след 2:41 часа игра.

21-годишният българин навакса ранно изоставане от 0:3 гейма, но при 5:5 отново загуби подаването си, а след това и първия сет. Той успя да изравни с единствен пробив в края на втората част, а в третата 267-ият в света Учида реализира брейк за 3:2, след което софиянецът взе четири поредни гейма, за да триумфира.

С успеха Андреев заработи 1720 долара и 14 точки за световната ранглиста, в която заема 400-ата позиция.

Така за място на четвъртфиналите той ще срещне поставения под номер 3 представител на домакините Кристофър Юбанкс.201-сантиметровият Юбанкс е 156-и в класацията на АТП. 26-годишният американец няма съществени успехи.
Двамата не са се срещали досега, а двубоят им е насрочен за четвъртък.