Непобедима!

Непобедима!
04-06-2022 17:30 | Tennis24.bg

Полякинята Ига Швьонтек спечели за втори път Откритото първенство на Франция по тенис – „Ролан Гарос“. Във финала полякинята победи американката Коко Гоф с 6:1, 6:3.

Швьонтек  започна ударно срещата и поведе с 4:0 гейма след само 19 минути игра. След по-малко от четвърт час тя затвори първия сет след третия пробив, който реализира.

18-годишната Гоф, която играе за пръв път във финал на турнир от Големия шлем, започна по-добре втория сет и поведе с 2:0. Само за около десетина минути обаче Швьонтек обърна хода на сета, след като спечели пет последователни гейма, а малко по-късно ретур в аут на Гоф донесе шампионската радост на 21-годишната полякиня.

Това беше 35-та последователна победа за Швьонтек, като по този начин тя изравни постижение на Винъс Уилямс от началото на века. Освен това Швьонтек вече е с показатели 9-0 във финали (18-0 сета!).

За световната №1 това е втора титла от френската столица след изненадващия ѝ триумф през 2020.