Швьонтек загуби сет, но след това се развихри

31-05-2022 07:46 | Tennis24.bg

Световната №1 Ига Швьонтек се класира за четвъртфиналите на „Ролан Гарос“, след като отстрани Цинвън Чжън с 6:7 (5), 6:0, 6:2. Това бе 32-ра поредна победа за полякинята, която няма поражение повече от три месеца.

В първата част Швьонтек пропусна пет сетбола, водейки с 5:2, а 19-годишната китайка направи шокиращ обрат от 2:5 до 7:5 в тайбрека, за да вземе преднина в мача.

До края на двубоя шампионката на "Ролан Гарос" от 2020 година отстъпи само в два гейма и победи след 165 минути на корт "Филип Шатрие". Полската тенисистка не беше губила сет от 23 април.

Джесика Пегула също се класира за четвъртфиналите в Париж и ще се изправи срещу Ига Швьонтек. Поставената под номер 11 американка надделя след обрат с 4:6, 6:2, 6:3 срещу Ирина-Камелия Бегу и за първи път в кариерата си достигна до тази фаза на турнира във френската столица.