Вече е факт: Надал срещу Джокович на Ролан Гарос

29-05-2022 21:47 | Tennis24.bg

Мечтаният дуел стана факт. Рафаел Надал ще се изправи срещу Новак Джокович на четвъртфиналите на „Ролан Гарос“. Това стана факт, след успеха на Матадора с 3:2 сета над Феликс Оже-Алиасим - 3:6, 6:3, 6:2, 3:6, 6:3.  Срещата продължи близо 4 часа и половина!

Надал показа изключителни колебания в първия сет, който напълно заслужено загуби. Последваха силни минути за него, но в сет №4 отново Оже-Алиасим беше брилянтен. Мачът приключи с много силна серия на Рафа, който в последните 3 гейма беше почти безпогрешен.

"Разбира се, че се познаваме добре. Имаме много голяма история. Ще бъда концентриран, ще дам всичко от себе си. Не знам какво ще се случи, но ще се боря до край", каза Надал за предстоящия мач.

Джокович води с 30-28 в двубоите с Надал. Никои други двама мъже не са играли помежду си толкова пъти в професионалната ера на тениса.