Зверев и Рубльов с победи на старта в Монте Карло

14-04-2022 08:40 | Tennis24.bg

Поставеният под №2 в схемата Александър Зверев се класира за третия кръг на турнира на червени кортове от сериите Мастърс 1000 в Монте Карло с награден фонд 5,8 милиона евро.

Германецът надигра в два сета Федерико Делбонис от Аржентина с 6:1, 7:5. В спор за място на четвъртфиналите Олимпийският шампион от Игрите в Токио ще премери сили с испанеца Пабло Кареньо Буста.

Андрей Рубльов, пети в схемата, се наложи трудно над Алекс Де Минор след обрат с 2:6, 6:1, 6:4 за малко повече от два часа игра. Рубльов влезе разконцентрирано в мача и загуби първите си две подавания и отстъпи в първия сет с 2:6.

Руснакът намери ритъма си на игра във втория, в който даде само гейм на  съперника, а в третия набързо поведе с 5:1 и затвори мача след 6:4.

В третия кръг Рубльов ще срещне италианеца Яник Синер, който надигра финландския квалификант Емил Руусувуори със 7:5, 6:3.