Андреев се класира за четвъртфиналите в Сарасота

14-04-2022 08:29 | Tennis24.bg

Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на турнира на червени кортове от сериите „Чалънджър“ в Сарасота (САЩ) с награден фонд 106 240 долара. Българинът, който премина през квалификациите, победи 23-годишния Тун Лин У с 6:4, 1:6, 7:6(4) в мач, продължил 2 часа и 27 минути.

Срещу номер 300 в класацията на АТП, Андреев спечели първия сет след като осъществи два пробива. Българинът изигра по-слаб втори сет, в който изостана с 0:3 след два пробива, върна един, но след това още два пъти загуби подаването си и допусна изравняване.

Противниците размениха по два пробива в третата част, а крайният изход от двубоя бе решен след тайбрек, в който Андреев надделя със 7:4.

Съперник на Андреев в спор за място на полуфиналите ще е поставеният под номер 5 в схемата на турнира Даниел Галан Риверос. 25-годишният колумбиец заема 128-о място в световната ранглиста при мъжете.