Адриан Андреев отпадна в квалификациите в Монтерей

07-03-2022 13:21 | Tennis24.bg

Адриан Андреев беше елиминиран в първия кръг на квалификациите на турнир на твърда настилка от сериите "Чалънджър" в Монтерей (Мексико) с награден фонд 106 240 долара.

Поставеният под номер 3 в схемата на пресявките българин допусна 8 двойки грешки и загуби от Ивън Чжу (САЩ) с 3:6, 6:3,  3:6 след 111 минути игра.

Американецът, 658-и в света, взе първия сет,  след като реализира единствен брейк в четвъртия гейм, а при 4:2 измъкна подаването си след изоставане от 0:40.

20-годишният софиянец, 414-и в класацията на АТП, успя да изравни резултата след ключов пробив за 5:3 във втората част.

Българинът продължи серията си на четири поредни гейма и поведе с 2:0 в решаващия трети сет,  но след 3:1 той допусна обрат с пет последователни гейма на Чжу и отпадна.