Победи за водача в схемата и шампиона в Ротердам

10-02-2022 19:47 | Tennis24.bg

Стефанос Циципас се класира за четвъртфиналите на турнира в зала в Ротердам, който е от категория АТР 500 и е с награден фонд от 1 208 315 евро. Световният №4 победи Иля Ивашка от Беларус с 6:4, 6:1 за час и 12 минути във втория кръг на надпреварата.

Първият сет бе равностоен до 5:4, когато гръцкият тенисист осъществи пробив и поведе в мача. Във втората част Стефанос Циципас бе още по-убедителен. Той поведе с 5:0 след два пробива и даде само гейм на Ивашка преди да приключи срещата в два сета.

На четвъртфиналите водачът в схемата в Ротердам Циципас ще се изправи срещу австралиеца Алекс де Минор.

За следващата фаза се класираха още младият чех Иржи Лехецка и руснакът Андрей Рубльов. Лехецка си осигури сблъсък с италианеца Лоренцо Музети на четвъртфиналите след победа над Ботик ван де Зандшулп от Нидерландия с 1:6, 6:4, 6:4 за час и 59 минути игра.

Андрей Рубльов, който е номер 7 в света и шампион в турнира от миналата година, се справи във втория кръг с корееца Сунуун Куон с 6:3, 6:3 в мач, продължил час и 21 минути.