Двама бивши участници на Sofia Open ще се срещнат на четвъртфиналите в Австралия

23-01-2022 16:32 | Tennis24.bg

Двама бивши участници на АТП 250 турнира в София - Гаел Монфис и Матео Беретини, ще се изправят един срещу друг в четвъртфинален двубой от Australian Open. Това стана факт, след като и двамата записаха чисти победи в двубоите си от четвъртия кръг.

35-годишният Монфис продължи с отличната си форма от началото на година и надви сърбина Миомар Кецманович със 7-5, 7-6(4), 6-3.

Кецманович трябваше да се изправи срещу Новак Джокович в първия кръг, но се възползва от шанса си и записа три поредни победи, за да достигне първия си осминафинал в турнирите от Големия шлем. Днес той бе равностоен на Монфис в първите два сета, но класата и опитът на французина си каза думата и той успя да се наложи с късен пробив и добра игра в тайбрека, след което бе по-убедителен в третата част и затвори мача след два часа и 34 минути игра.

В последния мач за деня седмият поставен в схемата Беретини победи Пабло Кареньо Буста от Испания с почти идентичен резултат - 7-5, 7-6(4), 6-4. Италианецът заби 57 уинъра (28 аса) за успеха, дошъл след два часа и 22 минути.

Победителят от срещата Монфис – Беретини ще срещне на полуфиналите Надал или Шаповалов.