Виктория Томова загуби на старта

18-01-2022 06:39 | Tennis24.bg

Виктория Томова загуби срещата си от първия кръг в основната схема на Откритото първенство на Австралия. Българката отстъпи с 3-6, 3-6 на французойката Ализе Корне. Срещата продължи 1 час и 33 минути.

Преди този мач Томова преодоля квалификациите с последователни победи над Деспина Папамихаил от Гърция, Кейти Суон от Великобритания и Ирина Мария Бара от Румъния.

Вики поведе с 2-0 в началото на срещата, но загуби следващите четири гейма за 2-4. Българката върна един пробив и намали на 3-4, но веднага след това загуби подаването си за 3-5. При този резултат Томова изпусна една точка за рибрейк и Корне от втората си възможност затвори сета в своя полза. Вики поведе с 1-0 във втората част, но загуби следващите пет гейма за 1-5.

Българката не се предаде и върна два гейма от пасива си за 3-5. За съжаление Вики допусна нов пробив и втората част с 3-6.