Томова загуби от словачка в Дубай

24-11-2021 16:50 | Tennis24.bg

Виктория Томова отпадна за втория кръг на турнира от ITF в Дубай с награден фонд от 100 хиляди долара.
Поставената под №6 българка отстъпи с 2:6, 6:4, 5:7 от Виктория Кузмова от Словакия, която е № 174 в света. Срещата продължи 2 часа и 19 минути.

В първия си мач в Дубай българката елиминира с 6-4, 4-6, 6-1 Лесли Керкхове (Нидерландия), която е номер 148 в световната ранглиста.

Томова допусна два пробива в първия сет и го загуби с 2:6. Във втората част Вики изостана с 0:2, но успя да изравни за 2:2. Българката направи решителен пробив при 5:4 и изравни сетовете.

Томова стигна първа до пробив в решителната трета част за 3:1. Словачката веднага отговори с рибрейк, а след това проби още веднъж за 5:4. Вики не се предаде и върна пробива за 5:5. За съжаление българката допусна нов брейк в следващия гейм и то от 40-15. На собствен сервис Кузмова затвори мача в своя полза с гейм на 15.

По-рано днес Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите в Дубай. Българката победи с 6:4, 6:3 №208 света Майо Хиби от Япония. Това е четвърта поредна победа за Шиникова на турнира, а за място на полуфиналите тя ще играе срещу №138 в световната ранглиста Александра Крунич от Сърбия.