Рууд запълни финалното каре след обрат над Рубльов

19-11-2021 18:47 | Tennis24.bg

Каспер Рууд се класира за полуфиналите при дебюта си на Финалния турнир на АТP в италианския град Торино с награден фонд 7,25 милиона долара. Поставеният под №8 Рууд пласира 14 аса и 34 печеливши удара при успеха над петия в схемата Андрей Рубльов с 2:6, 7:5, 7:6(5) след почти два часа и половина игра.

Така той измести съперника от второ място в Червената група с две победи в три мача и на полуфиналите ще играе срещу друг руснак Даниил Медведев. Защитаващият титлата си и №2 в света Медведев завърши на върха в Зелената група.

Рубльов започна силно мача и поведе с 5:1 по пътя си към успеха в първия сет. Той проби за 2:1 в началото на втората част, но 22-годишният Рууд бързо стигна до 2:2, а след това реализира нов брейк за 7:5, за да изравни резултата.

Руснакът имаше пробив аванс при 3:2 и в третия сет, но не успя да го задържи. Рубльов пропусна брейкбол при 5:5, а в последствие се стигна до тайбрек. В него норвежецът реализира ключовия минипробив за 6:4 точки, след което затвори мача при собствен сервис с втората си възможност.