Беретини е аут, Зверев се промъкна до полуфиналите

30-10-2021 08:53 | Tennis24.bg

Поставеният под номер три Матео Беретини отпадна от турнира на твърди кортове във Виена с награден фонд от 1.37 милиона евро. В четвъртфинален двубой италианецът загуби драматично с 1:6, 7:6 (2), 6:7 (5) срещу Карлос Алкарас след близо три часа игра.

Испанецът постигна два пробива в първата част, след която поведе в резултата. Финалистът от Уимбълдън през настоящия сезон Беретини, заемащ седмо място в световната ранглиста, изравни след 7:2 в тайбрека на втория сет.

В 13-ия и решителен гейм на третата част Карлос Алкарас победи със 7:5 при третия си мачбол.

На полуфиналите испанският тенисист ще се изправи срещу номер 2 в схемата Александър Зверев. Представителят на Германия се наложи трудно с 6:4, 3:6, 6:3 срещу Феликс Оже-Алиасим от Канада.

Финалистът от Откритото първенство на САЩ през 2020 година Зверев постигна решителен пробив за 4:2 в шестия гейм на третата част, за да приключи срещата след повече от два часа.