Три от поставените отпаднаха на осминафиналите

13-10-2021 09:32 | Tennis24.bg

Три от поставените отпаднаха на осминафиналите на силния турнир за жени в Индиън Уелс с награден фонд 8 150 470 долара.
Втората в схемата Ига Швьонтек (Полша) отстъпи пред Елена Остапенко (Латвия) с 4:6, 3:6 за 1:29 час.

На четвъртфиналите Остапенко ще играе срещу американката Шелби Роджърс, която елиминира финалистката от Откритото първенство на САЩ Лейла Ани Фернандес (Канада) с 2:6, 6:1, 7:6(4) за 2:37 часа. Роджърс пропусна мачбол в 12-ия гейм на третия сет, но в тайбрека доминираше и след 7:4 стигна до крайния успех. Американката, която днес ще навърши 29 години, никога преди това не беше преминавала втория кръг на турнира.

Американката Джесика Пегула елиминира номер 4 в схемата Елина Свитолина (Украйна) с 6:1, 6:1 за 64 минути, а испанката Паула Бадоса надделя над третата в схемата и шампионка от "Ролан Гарос" Барбора Крейчикова (Чехия) с 6:1, 7:5.

Двукратната шампионка в турнира Виктория Азаренка (Беларус) се класира за четвъртфиналите след победа над сънародничката си Александра Саснович с 6:3, 6:4. Следващата съперничка на Азаренка, която триумфира в Индиън Уелс през 2012 и 2016 година, е Джесика Пегула.