Кузманов даде само гейм на Робредо на старта в Барселона

05-10-2021 17:53 | Tennis24.bg

Димитър Кузманов започна с убедителна победа на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" на червени кортове в испанския град Барселона с награден фонд 44 820 евро. Мико се наложи с 6:0, 6:1 над представителя на домакините Томи Робредо. Това беше първа среща между двамата тенисисти. 39-годишният ветеран Робредо е достигал до петото място в световната ранглиста и има 12 титли в Тура на АТP в кариерата си.

За победата Кузманов заработи 7 точки за световната ранглиста. Във втория кръг Мико ще играе срещу №4 в схемата Дамир Джумхур от Босна и Херцеговина, който е №134 в световната ранглиста.

Българинът започна великолепно срещата и спечели първия сет с 6:0 за 27 минути игра. Кузманов продължи да доминира и поведе с 2:0 във втората част. Едва тогава Робредо проби и спечели първия си гейм в мача. До края Мико не загуби нито един гейм и затвори мача за 63 минути игра.