Шампионът Яник Синер е на четвъртфинал

30-09-2021 21:37 | Tennis24.bg

Шампионът от миналата година Яник Синер се завърна на Sofia Open с победа. В среща от втория кръг, 20-годишният италианец се наложи с 6:2, 7:6 (3) над Егор Герасимов (Беларус), като по този начин си заслужи участие в четвъртфиналите на турнира. Синер започна двубоя на изключително ниво и след два пробива, във втория и оказал се последен осми гейм, затвори първия сет с 6:2.

Герасимов успя да изравни играта през втората част. Нещо повече, той проби подаването на шампиона за аванс 5:4 и сервира за сета, но Синер отговори светкавично – рибрейк и ново равенство 5:5. При 6:5 в своя полза Синер пропусна две точки, с които можеше да затвори мача, след което се стигна до тайбрек. В него италианецът се наложи със 7:3 точки и си подпечата мястото във финалната осмица.

Негов следващ съперник в София ще бъде Джеймс Дъкуърт (Австралия), който по-рано през деня надви в два сета французина Беноа Пер, избран за „Мистър Sofia Open 2021”.

В тази половина, горната, в схемата е другият четвъртфинал между Камил Майхжак (Полша) и Филип Краинович (Сърбия).