Шиникова допусна обрат и отпадна в Лисабон

29-09-2021 19:09 | Tennis24.bg

Изабелла Шиникова отпадна във втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в португалската столица Лисабон с награден фонд от 25 хиляди долара. Поставената под №5 Шиникова загуби от Берфу Дженгиз (Турция) с 6:3, 3:6, 6:7(2) след почти два часа и половина игра.

Софиянката взе първия сет с пробиви в третия и в деветия гейм, но във втората маст Дженгиз дръпна с 4:1 и задържа предимството си, за да изравни резултата. В третия сет Шиникова на два пъти повеждаше с брейк в началото, но с три поредни гейма туркинята обърна до 4:2. Последва нова размяна на пробиви и Дженгиз сервираше за мача.

Българката обаче не се предаде, спаси два мачбола и от 15:40 успя да измъкне гейма и да намали до 4:5, а след това и изравни за 5:5. Впоследствие се стигна до тайбрек, в който туркинята поведе с 5:1 точки и това се оказа решаващо.