Милман се завърна на Sofia Open с победа (снимки)

28-09-2021 14:36 | Tennis24.bg

Поставеният под №8 Джон Милман започна с победа участието си на Sofia Open 2021. Австралиецът се наложи с 6:2, 6:4 над Микаел Юмер (Швеция) след близо час и половина игра в първия двубой от програмата за вторник.

32-годишмият Милман направи три пробива в откриващия сет, в който веднъж загуби подаването си. През втората част шведът беше равностоен до 4:4, но последната дума беше за Милман.

ГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ

„Винаги се чувствам добре след победа. Изключително щастлив съм от начина, по който се представих на корта днес. Чувствам се свеж, имам добър тайминг на корта и съм готов за следващия ми мач“, каза Милман след успеха.

За австралиеца това е второ поредно участие в София. Миналата година той записа две победи – над Адриан Андреев и Жил Симон (в най-дългия двубой в историята на турнира), преди да отстъпи на четвъртфиналите пред Вашек Поспишил.

Следващият съперник на Милман ще бъде тенисист от квалификациите – Андреас Сепи (Италия) или Иля Марченко (Украйна).