Федерер и Зверев с победи в четири сета

04-07-2021 10:01 | Tennis24.bg

Роджър Федерер постигна победа в своя мач номер 1250, като отстрани Камерън Нори (Великобритания), 29-и в схемата. За 2 часа и 35 минути швейцарският Маестро, който е номер 6, се наложи с 6:4, 6:4, 5:7, 6:4. Федерер, чиято единствена загуба от британски играч на "Уимбълдън" дойде срещу Тим Хенман през четвъртфиналите през 2001-а година, стигна до четвърти кръг за 18-и път при 22 участия.

Следващият съперник за бившия номер 1 в света е 23-ия в схемата Лоренцо Сонего (Италия). Двамата са се срещнали един път- през 2019-а година на Ролан Гарос, когато Федерер спечели.

Поставеният под номер 4 Александер Зверев (Германия) победи американеца Тайлър Фриц със 6:7 (3), 6:4, 6:3, 7:6 (4) и също се класира за четвъртия кръг.

Германецът, който стигна до същия етап и през 2017-а година, запази много нисък процент непредизвикани грешки и отговори подобаващо на силния начален удар на американеца. Фриц се върна на корта след по-малко от месец след операция на коляното и определено беше далече от най-доброто си лице.