Алекс Де Минор над всички в Ийстборн

26-06-2021 19:51 | Tennis24.bg

Алекс Де Минор спечели турнира в английския град Ийстборн с награден фонд 547 265 евро.

Поставеният под номер 2 Де Минор победи на финала третия в схемата Лоренцо Сонего (Италия) с 4:6, 6:4, 7:6(5) и заслужи първа титла на трева и общо пета в кариерата си. 23-годишният австралиец пропиля ранен брейк аванс при 2:1 и допусна обрат, с което загуби сет за първи път в надпреварата.

Впоследствие той поведе с 2:0 гейма във втората част и успя да задържи преднината си, за да изравни резултата.

В решаващата трета част двамата бяха солидни на сервис и не си дадоха никакви възможности за пробив. В тайбрека Де Минор поведе с 5:2, но Сонего успя да изравни за 5:5, но с нови две поредни точки австралиецът триумфира.

С триумфа си днес австралиецът ще се изкачи до рекордното в кариерата си 14-о място в световната ранглиста в понеделник.