Скиавоне на осминафинал след отказване на Шуай

27-05-2011 13:48 | Станко Димов

Шампионката от „Ролан Гарос” за миналата година Франческа Скиавоне продължава успешно защитата на трофея си. Италианката стана първата състезателка, която намери място на осминафиналите, след като съперничката й днес Пън Шуай се отказа. При резултат 6:3, 1:2 за Скиавоне китайката през сълзи на очи отиде да поздрави съперничката си и напусна корта под аплодисментите на публиката.

Иначе самият двубой започна повече от обещаващо. Началото изцяло бе за Пън Шуай, която след пробив поведе с 3:2 в резултата. В следващите 4 гейма обаче Скиавоне показа шампионски характер и стигна до обрат.

На почивката китайката получи медицинска помощ, но в началото на втория сет не издържа и се отказа.

В спор за място на четвъртфинал в турнира Скиавоне ще се изправи срещу спечелилата мача Йелена Янкович (Сърбия, 10) – Бетани Матек-Сандс (САЩ).