Зверев и Медведев продължават след чисти победи

04-06-2021 18:41 | Tennis24.bg

Шестият поставен в схемата Александър Зверев се класира за осминафиналите на Ролан Гарос за четвърта поредна година, след като победи сърбина Ласло Джере с 6-2, 7-5, 6-2 в мач от третия кръг на турнира.

24-годишният германец контролираше събитията на корта и стигна до чист успех срещу 55-ия в световната ранглиста Джере след малко над два часа игра. Зверев имаше затруднения във втория сет, като изостана с пробив и 3-5, но след това взе десет от следващите 12 гейма, за да затвори мача. Финалистът от Ю Ес Оупън 2020 вкара 71 процента първи сервис и реализира 31 печеливши удара срещу 36 непредизвикани грешки. За място на четвъртфиналите Зверев ще спори с японеца Кей Нишикори, който победи Хенри Лааксонен със 7-5 и отказване на швейцареца заради контузия.

За осминафиналите се класира и номер 2 в схемата Данийл Медведев, който записа успех над американеца Райли Опелка с 6-4, 6-2, 6-4. В следващия си мач руснакът ще срещне 22-ия поставен Кристиан Гарин от Чили или американеца Маркос Гирон.

Дебют на ниво осминафинал в турнирите от Големия шлем ще направи 21-годишният испанец Алехандро Давидович Фокина, който надви 15-ия поставен Каспер Рууд от Норвегия със 7-6(3), 2-6, 7-6(6), 0-6, 7-5, въпреки че спечели 15 точки по-малко от съперника си. За Фокина предстои двубой с аржентинеца Федерико Делбонис, който отстрани Фабио Фонини от Италия след 6-4, 6-1, 6-3. /БГНЕС