Елица Костова започна с победа на Ролан Гарос

24-05-2021 14:22 | Tennis24.bg

Елица Костова започна с убедителна победа в квалификациите на Ролан Гарос. В среща от първия кръг българката се наложи с 6:3, 6:2 над представителка на домакините Салма Джоубри, която участва в пресявките след предоставен "уайлд кард". 18-годишната французойка се намира на 546-то място в световната ранглиста.

Във втория кръг Костова ще играе срещу победителката от мача между Екатерине Горгодзе от Грузия (№222 в света) или Рената Сарасуа от Мексико (№141).

Елица бързо дръпна в първия сет с 4:0 гейма и макар да допусна лек спад и брейк на 0 в шестия гейм, тя си върна инициативата и довърши започнатото.

Втората част също имаше един труден гейм, в който тя успя да спаси четири точки за пробив, но се поддаде на напрежението при петия и изостана с 1:2. До края все пак бе категорична и почти не загуби повече точки.