Томова победи №69 в света в Белград

21-05-2021 14:52 | Tennis24.bg

Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнира на червени кортове от сериите WТА 250 в сръбската столица Белград с награден фонд 235238 долара.

В среща от втория кръг българката победи с 6:3, 4:6, 6:2 №69 в света Лейла Фернандес от Канада. Срещата продължи точно 2 часа. През март 18-годишната Фернандес спечели първата си WTA титла в Монтерей.

На четвъртфиналите по-късно днес (около 17.30 ч.)Томова ше играе срещу Река-Лука Яни (Унгария), която е №220 в световната ранглиста. През миналата година Вики победи унгарката в квалификациите на Ролан Гарос със 7:5, 6:4.

Вики влезе в основната схема в Бълград като „щастлива губеща". Българката разгроми в първия кръг с 6:2, 6:3 16-годишната Лола Радивоевич (Сърбия), В пресявките Томова победи със 7:6(8), 6:0 Пемра Йозген от Турция, но след това отстъпи със 7:5, 2:6, 2:6 на Ана Конюх (Хърватия).

Вики изостана с 1:3 в първия сет, но със серия от пет поредни печеливши гейма го спечели с 6:3. Във втората част Томова допусна два пробива за 2:5. След това българката върна един брейк за 3:5. При този резултат Вики спаси два сетбола на собствен сервис и намали изоставането си на 4:5. За съжаление канадката успя да затвори сета в своя полза на собствен сервис.

Томова отрази три точки за пробив на старта на третата решителна част и поведе в резултата. След това българката успя да направи и пробив за 2:0. Канадката отговори с брейк за 2:1, но Томова взе следващите три гейма и поведе с 5:1. Българката допусна пробив за 5:2, но с още един брейк затвори мача с 6:2 в своя полза.