Нишикори обърна Хачанов, ще срещне шампиона от 2018 г.

04-05-2021 15:28 | Tennis24.bg

Кей Нишикори направи страхотен обрат в двубоя си срещу Карен Хачанов на Мастърс 1000 турнира в Мадрид. Японецът пропусна два сетбола в първата част, която впоследствие загуби, но успя да стигне до крайния успех с 6:7 (6), 6:2, 6:2 след два часа и 18 минути игра на корт "Маноло Сантана".

Нишикори, който в тайбрека на първия сет имаше преднина 6/4 точки, приключи срещата с 24 печеливши удара на сметката си. В следващия кръг той ще срещне шампионът от 2018 г. Александър Зверев. В преките дуели между тях германецът води с 2-1 победи.

С победа в днешния ден се поздрави и Яник Синер. Младата надежда на италианския тенис имаше преднина от 6:2 4:4, когато съперникът му Гуидо Пея се отказа заради контузия. В следващия кръг шампионът от Sofia Open ще срещне Ян-Ленард Щруф или Алексей Попирин.

Австралиецът Джон Милман спаси три мачбола и успя да победи 12-ия в схемата Хуберт Хуркаш, шампион от Мастърс 1000 турнира в Маями, след 5:7, 7:6 (7), 6:3. Двубоят продължи 2 часа и 22 минути.