Изненада: Евънс извади Джокович от сметките

15-04-2021 16:28 | Tennis24.bg

Даниел Евънс записа най-голямата победа в кариерата си до момента, след като се наложи с 6:4, 7:5 над световния №1 Новак Джокович в среща от третия кръг на Мастърс 1000 турнира в Монте Карло. Това беше първи двубой между двамата, а след неговия край Джокович регистрира първата си загуба от началото на годината.

Че мачът ще е интересен стана ясно още в самото начало. Евънс потегли брилянтно и поведе с 3:0 гейма, при това след два пробива. Джокович отговори подобаващо и успя да изравни за 4:4, но точно в този момент допусна нов брейк, който се оказа фатален за него за изхода на сета.

През втората част Джокович на свой ред поведе с 3:0, но Евънс успя бързо да изравни за 3:3. В гейм №11 Джокович позволи на опонента му да стигне до скрит мачбол и загуби сам подаването си, допускайки двойна грешка при точка за пробив. Сервирайки за успеха англичанинът не трепна и си подпечата място на четвъртфиналите, където го очаква Давид Гофен.