Кузманов с нов убедителен успех и място на четвъртфиналите

07-04-2021 18:26 | Tennis24.bg

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира от Чаланджър сериите в Оейраш, Португалия. Националът на България за Купа „Дейвис“ се наложи с 6:2, 6:2 над поставения под №3 в схемата №184 в световната ранглиста Ернесто Ескобедо (САЩ). Двубоят продължи малко повече от час и мина изцяло под контрола на българина.

От началото на турнира Кузманов е загубил общо 5 гейма, след като на старта разгроми с 6:1, 6:0 Лукас Мидлер (Австрия). С достигането си четвъртфиналите в турнира Кузманов си осигури 7 точки за ранглистата.

В надпреварата участва и Адриан Андреев, който ще изиграе осминафиналния си мач утре. Софиянецът вече записа три победи в турнира – две в квалификациите и една в основната схема.