Колеблив старт за Робин Сьодерлинг

24-05-2011 20:00 | Станко Димов

Двукратният финалист Робин Сьодерлинг (Швеция) записа трудна победа на старта на Откритото първенство по тенис на Франция.

В среща от първи кръг Сьодерлинг надви с 6:1, 6:7 (5), 6:3, 7:5 американеца Райън Харисън, който получи право да участва в основната схема като „щастлив губещ” от квалификациите, който зае мястото на получилия контузия Бенямин Бекер (Германия).

Сериозни затруднения днес Сьодерлинг имаше със своя втори сервис, а във втората част на мача, която загуби след тайбрек, допусна цели 20 непредизвикани грешки. В четвъртия сет шведът направи решителния пробив в 11-ия гейм, след като Харисън сгреши форхенд удар.

Във втори кръг Сьодерлинг ще се изправи срещу испанеца Алберт Рамос, който се наложи в 5 сета над сънародника си Хавиер Марти.

Далеч по лесен бе стартът за австриеца Юрген Мелцер. Осмият в схемата надви с 6:3, 6:4, 6:2 над Андреас Бек (Германия). С победи на старта се поздравиха още Хуан Игнасио Чела (Аржентина), Флориан Майер (Германия, 20), Александър Долгополов (Украйна, 21) и др.