Домашен триумф за Кристиан Гарин

15-03-2021 09:58 | Tennis24.bg

Кристиан Гарин спечели титлата на турнира в Сантиаго, след като победи с 6:4, 6:7(3), 7:5 аржентинеца Факундо Банис. Чилиецът е на 22-о място в световната ранглиста и нямаше победа през 2021 преди началото на турнира, но загуби само един сет до финала и стана първият шампион за домакините от 2009 насам.

118-ият в света Банис, който дебютира на финал на 31-годишна възраст, също направи впечатляващ турнир. По пътя към мача с Гарин той отстрани Франсис Тиафо.

Гарин бе далеч по-бързият от двамата тенисисти и един пробив в седмия гейм му осигури победата в първия сет. Банис диктуваше играта през втората част и изравни с тайбрек, но третата отново бе в полза на Гарин. Чилиецът спечели втория си пробив в последния 12-и гейм за 7:5 при втори мачбол и затвори двубоя след два часа и 38 минути игра.

С тази победа Гарин подобри баланса си на финали до 5-1. Той е и в серия от пет поредни титли, всички от които спечелени на клей.