След 14 месеца извън корта: Федерер се завърна с победа

Свързани новини
10-03-2021 19:56 | Tennis24.bg

Роджър Федерер се завърна на корта с победа. Носителят на 20 титли от турнири от Големия шлем победи с 2:1 (7:6 (8), 3:6, 7:5) сета Даиел Евънс в среща от втория кръг на турнира на твърди кортове в Доха.

За Маестрото това беше първи двубой от 14 месеца насам. За последно той участва на Australian Open 2020, където отпадна на полуфиналите.

Срещата бе много равностойна и продължи близо два часа и половина. Липсата на игрова практика у поставения под номер 2 в схемата Федерер пролича особено ясно във втория сет, в който той допусна ранен пробив, който не успя да върне. Въпреки това обаче швейцарецът показа и предполагаемата за 20-кратен шампион в "Големия шлем" класа. Той бе по-съсредоточен в най-важните моменти на първия и третия сет, като в първия спаси сетбол на Еванс в тайбрека, а в последния си позволи и лукса да пропусне един мачбол в десетия гейм.

Съперник на Федерер на четвъртфиналите ще бъде грузинецът Николоз Басилашвили, който се наложи с 6:2, 6:2 над тунизиеца Малек Джазири.