Двукратната шампионка Свитолина отпадна рано в Дубай

09-03-2021 17:40 | Tennis24.bg

Водачката в основната схема Елина Свитолина отпадна във втория кръг на турнира на твърда настилка в Дубай с награден фонд 1,84 милиона долара. Украинката отстъпи с 6:2, 4:6, 1:6 пред рускинята Светлана Кузнецова и няма да може да се бори за трета титла от надпреварата след 2017 и 2018 година.

За място на четвъртфиналите 35-годишната Кузнецова, двукратна победителка в турнирите от Големия шлем, ще играе с Барбора Крейчикова.

Чехкинята се справи с 6:3, 6:1 с латвийката Йелена Остапенко. От турнира отпадна и поставената под номер 5 Кики Бертенс, която отстъпи с 1:6, 4:6 пред чехкинята Тереза Мартинцова. Следващата съперничка на Мартинцова е американката Коко Гоф. Тийнейджърката отстрани друга поставена - 12-ата в схемата Маркета Вондроушова с 3:6, 6:0, 6:4.

Подобни затруднения обаче нямаха другите ранкирани състезателки. Номер 2 в схемата Каролина Плишкова спечели с 6:3, 6:7(5), 6:2 срещу Анастасия Севастова от Латвия. Плишкова пропусна два мачбола на свой сервис в десетия гейм на втория сет, както и преднина от 4:1 точки в тайбрека, но показа нужната концентрация в третия сет, за да затвори мача след 2 часа и 13 минути игра.

В следващия кръг Плишкова ще се изправи срещу американката Джесика Пегула, която победи в два сета Кристина Младенович от Франция. Представителката на Беларус Арина Сабаленка, номер 3 в схемата, победи с 6:2, 6:4 французойката Ализе Корне, докато със същия резултат номер 8 Ига Швьонтек (Полша) отстрани японката Мисаки Дой.

Номер 6 Белинда Бенчич от Швейцария, номер 10 Елизе Мертенс от Белгия и номер 15 Анет Контавейт от Естония също се класираха за осминафиналите в Дубай.