Григор Димитров достигна третия кръг без загубен сет

10-02-2021 14:54 | Tennis24.bg

Григор Димитров се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия без да загуби сет. Във втория си двубой в турнира, поставеният под №18 в схемата се наложи с 3:0 сета над участващия с „уайлд кард“ представител на домакините Алекс Болт, в отделните части 7:6 (1), 6:1, 6:2. Срещата продължи час и 50 минути.

Първата част предложи равностойна игра, а до пробиви така и не се стигна. В тайбрека Димитров вдигна оборотите и се наложи със 7:1 точки. През втория сет българинът поведе с 5:0 гейма, след което затвори частта с 6:1. Последният трети сет също започна с голямо предимство на българина, който до края на срещата не позволи на 166-ия в света Болт да го затрдуни.

Припомняме, че в понеделник Димитров записа чиста победа с 3:0 сета и над Марин Чилич, финалист в турнира от 2018 г.

В третия кръг най-добрият български тенисист ще се изправи срещу испанеца Пабло Кареньо Буста. Това ще бъде седми сблъсък между двамата на ниво световен тур, като до момента балансът е 3-3 победи. За последно двамата играха на турнира на червени кортове в Барселона преди 3 години, а с успеха се поздрави Кареньо Буста.

Двубоят ще бъде в петък, а победителят ще се класира за осминафиналите, където ще играе срещу Доминик Тийм или Ник Кириос.