Винъс Уилямс откри сезона с победа

31-01-2021 13:27 | Tennis24.bg

Бившата №1 в света Винъс Уилямс откри сезона с победа на турнира от сериите WTA 500 "Яра Вали Класик" в Мелбърн. 40-годишната американка, която е най-възрастната тенисистка в надпреварата, се справи с нидерландката Аранча Рус с 6:3, 6:1 за малко повече от час. Следващата Уилямс на американката ще бъде номер 4 Петра Квитова, която почива на старта.

Австралийката Даря Гаврилова спечели първи мач на родна земя от 2019 година след 6:2, 6:0 над Виктория Кузмова. Във втория кръг представителката на домакините ще срещне 23-кратната шампионка от турнирите от Големия шлем и номер 5 в схемата Серина Уилямс, а победителката от този мач в последствие ще срещне спечелилата двубоя между Цветана Пиронкова и Дона Векич.

Друга ветеранка Сам Стоусър отпадна на старта на надпреварата. 36-годишната австралийка, която изигра първия си мач от март миналата година, загуби от поставената под номер 16 Мари Боузкова с 2:6, 0:6 за малко повече от час.

Шампионката от Откритото първенство на САЩ през 2011 година си взе почивка от спорта през по-голямата част от 2020 година заради пандемията от коронавирус и раждането на първото си дете. Тя поднови тренировки през септември, а в момента заема 112-ата позиция в класацията.