Адриан Андреев отстъпи пред световния №23

09-01-2021 10:41 | Tennis24.bg

Адриан Андреев отпадна във втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове от категория АТП 250 в турския курорт Анталия с награден фонд 361 800 евро. Националът на България за Купа „Дейвис“ загуби от поставения под номер 4 австралиец Алекс де Минор с 3:6, 1:6 да 71 минути.

19-годишният софиянец започна мача с пробив, но Де Минор обърна до 4:2. Българинът върна брейка и намали до 3:4, но след това австралиецът направо две серии от по четири поредни гейма, за да триумфира.

21-годишният Де Минор, който се стреми към четвърта титла в кариерата си, заема 23-ата позиция в световната ранглиста в момента, като е с 541 места по-напред в класацията от 19-годишния софиянец, който едва вчера записа първа победа в основната схема на състезание от Тура на АТП.

С доброто си представяне в турския курорт Андреев заработи 5700 евро и 32 точки за световната ранглиста, в която ще прогресира с около 120 места и ще влезе за първи път в кариерата си ще влезе в първите 450 след края на надпреварата в Анатлия.

Друг български национал Димитър Кузманов, който също премина през квалификациите, ще изиграе утре срещата си от втория кръг срещу водача в схемата и десети в света Матео Беретини.