Григор Димитров стартира "Ролан Гарос" срещу ракета №7 на Франция
55-ият в света Жереми Шарди ще бъде първият съперник на Григор Димитров на "Ролан Гарос" 2011. Това отреди жребият в Париж. Двамата досега не са играли един срещу друг.
Жребият може да се определи като сравнително добър, тъй като Гришо избегна доста по-именити противници. От друга страна Шарди е пределно мотивиран да се докаже пред родна публика, а двубоят вероятно ще бъде поставен на някой от по-централните кортове.
За Димитров това ще бъде официален дебют на "Ролан Гарос" сред професионалистите. За Шарди, който също е продукт на школата Муратоглу, това е шесто участие. Той има един отличен резултат - четвърти кръг през 2008 година. Според ранглистата към днешна дата Жереми Шарди е ракета №7 на Франция.
За достигането до първи кръг Григор ще спечели 10 точки за ранглистата, а при победа още 35.
ВИЖТЕ ОСНОВНАТА СХЕМА!
Турнир: УимбълдънКатегория: Голям Шлем
Място на провеждане: Лондон, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд:
Official Website | Livescore
Турнир: Eastbourne OpenКатегория: ATP 250
Място на провеждане: Ийстборн, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €773,465
Official Website | Livescore
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Майорка, Испания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €612,620
Official Website | Livescore
















