Успешен старт за Адриан Андреев на турнир в Мадрид

02-12-2020 13:07 | Tennis24.bg

Националът за Купа „Дейвис“ Адриан Андреев се класира за осминафиналите на фючърса в Мадрид с награден фонд 15 хиляди долара.
19-годишният българин надделя над връстника си от Испания Франсиско Андреу Гарсия с 6:0, 4:6, 7:6(2) след почти два часа и половина игра.

В първия сет Андреев беше категоричен и не загуби нито гейм, но във втория допусна пробив за 2:3, което позволи на съперника след това да изравни частите.

В заключителната софиянецът поведе с 3:0, но беше застигнат. В десетия гейм Адриан пропиля два мачбола. После се стигна до тайбрек, в който българинът доминираше.

Във втория кръг Андреев ще срещне Ерик Ваншелбойм (Украйна) или втория поставен испанец Ориол Рока Батайа.

Надпреварата в Мадрид е на червени кортове в зала.

Миналата седмица Андреев спечели първата си титла на ниво ITF, триумфирайки на друг турнир с награден фонд 15 000 долара в гръцкия град Ираклион.