Циципас отпадна от Париж след тричасов спектакъл

04-11-2020 11:26 | Tennis24.bg

Гръцкият тенисист Стефанос Циципас загуби от французина Юго Юмбер в оспорван двубой от втори кръг на Мастърс 1000 турнира в Париж. Циципас отстъпи пред съперника си с 6:7 (4), 7:6 (6), 6:7 (3). Битката на корта продължи 3 часа и 16 минути.

И в трите сета се стигна до тайбрек, като във втората част Циципас спаси три мачбола – Юмбер поведе с 6:3, но гръцкият тенисист спечели пет поредни точки и изравни резултата. Това бе първи мач между двамата 22-годишни тенисисти.

В трети кръг Юмбер ще играе с хърватина Марин Чилич, който премина втория кръг без игра, след като опонентът му Корентен Муте даде положителна проба за коронавирус.

Циципас сега ще насочи вниманието си към заключителния турнир на АТР в Лондон, който ще се проведе в периода 15 – 22 ноември. Той е шампион в турнира от миналата година, когато на финала победи Доминик Тийм в драматичен трисетов мач.