Милман спечели титлата в Нур-Султан

01-11-2020 15:22 | Tennis24.bg

Австралиецът Джон Милман спечели титлата на турнира по тенис на АТP на твърди кортове в Нур-Султан (Казахстан) с награден фонд 337 хиляди долара. Поставеният под номер 4 Милман победи на финала третия в схемата Андриан Манарино (Франция) със 7:5, 6:1 за 1:49 часа.

Милман направи пробив в 12-ия гейм по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част взе подаването на съперника си два пъти и затвори срещата с първия си мачбол.

Австралиецът спечели първа титла в кариерата си на третия финал на турнир на АТП, на който участва. Той загуби на финалите в Будапеща през 2018 и в Токио през миналата година.

Милман вече има три победи в три мача срещу Манарино.

Турнирът в Нур-Султан е един от четирите нови в календара на АТP за 2020 година, който беше коригиран след паузата заради пандемията от COVID-19.