Шампионката от Ролан Гарос е под карантина


24-10-2020 16:00 | Tennis24.bg

Шампионката от "Ролан Гарос" Ига Швьонтек ще остане в домашна изолация заради контакт със заразен с COVID-19. Полякинята се чувства добре и няма никакви симптоми, но е решила да се карантинира след срещата си с президента на Полша Анджей Дуда, който е с положителен тест за коронавирус, обявен тази сутрин.

"Нито аз, нито някой от моя екип има някакви симптоми. Правим си тестове редовно. Ще останем под карантина според препоръките на здравните власти в момента", коментира 19-годишната тенисистка.

Швьонтек триумфира с титлата на Откритото първенство на Франция в началото на месеца, което й спечели статут на национален герой в родна Полша.

Тя беше приета от президента Дуда в петък, за да получи държавната награда "Златен кръст" за изключителни постижения в областта на спорта и популяризиране на страната в международен план.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Уимбълдън
Категория: Голям Шлем
Място на провеждане: Лондон, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд:

Official Website | Livescore
Турнир: Eastbourne Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Ийстборн, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €773,465

Official Website | Livescore
Турнир: Mallorca Championships
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Майорка, Испания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €612,620

Official Website | Livescore
Други новини