Джокович отново пренаписа историята

21-09-2020 20:09 | Tennis24.bg

Световният №1 Новак Джокович отново пренаписа историята. Сърбинът спечели рекордна 36-та титла от Мастърс 1000 сериите, след като победи на финала в Рим с 2:0 сета Диего Шварцман, в отделните части 7:5, 6:3, след близо два часа. По този начин Джокович вече еднолично е №1 в историята по брой трофеи от тази категория.

Срещата не започна никак добре за сърбина, който допусна два пробива на старта и изоставане с 0:3 гейма. Лидерът в класацията обаче успя бързо да се съвземе и изравни за 3:3, след което направи късен брейк, който му осигури сета.

Втората част започна с размяна на пробиви, след което Джокович отново проби за преднина 5:3 и успя да реализира третия си мачбол, който му подпечата петия трофей от италианската столица.

Джокович продължава да бъде непобеден от началото на годината. Единствената му загуба дойде на US Open и беше след дисквалификация за удар с топка по съдия.