Кербер взе германския дуел, Младенович отпадна по сензационен начин

03-09-2020 08:15 | Tennis24.bg

Шампионката от 2016 година Ангелик Кербер се класира за третия кръг на US Open. Левичарката от Германия надви с 6:3, 7:6 (6) сънародничката си Анна-Лена Фрийдзам в двубой, който продължи 1 час и 40 минути. Поставената под №17 в схемата Кербер чака в следващата фаза Ан Ли.

С двусетова победа напред продължава и бившата №2 в света Петра Квитова. Поставената под №6 в схемата чехкиня, двукратна шампионка на "Уимбълдън", имаше труден първи сет срещу Катерина Козлова, но все пак пречупи украинката със 7:6 (3), 6:2.

От турнира отпадна поставената под №30 Кристина Младенович. Французойката водеше с 6:1, 5:1 в резултата срещу 20-годишната рускиня Варвара Грачова, но въпреки това загуби с 1:6, 6:7 (2), 0:6.

Заемащата 102-о място в ранглистата на WTA Грачова спаси 4 мачбола (3 от тях поредни) при 5:2 за Младенович във втория сет. Рускинята някак се добра до тайбрек и го спечели убедително със 7:2, а в третия сет Младенович рухна и не успя да се пребори дори за гейм. В третия кръг рускинята ще играе с поставената под №8 хърватка Петра Мартич, която надигра с 6:3, 6:4 украинката Катерина Бондаренко.