Спряха за ден Мастърс турнира в Ню Йорк


Спряха за ден Мастърс турнира в Ню Йорк
Свързани турнири
Тагове
27-08-2020 09:46 | Tennis24.bg

Организаторите на Мастърс 1000 турнира в Ню Йорк обявиха, че всички срещи от програмата за четвъртък ще бъдат отложени с ден. Причината са поредната доза ексцесии в САЩ и вълната от социално недоволство срещу полицейското насилие и проявите на расизъм.

В знак на протест бившата №1 в света Наоми Осака дори обяви, че няма да излезе за полуфиналния си двубой срещу Елизе Мертенс и прекратява участието си в турнира.

„Като спорт, тенисът колективно заема позиция срещу расовото неравенство и социалната несправедливост, които отново се появиха на преден план в САЩ. USTA, ATP и WTA решиха да отбележат този момент във времето, като спрат срещите от турнира Western & Southern Open за един ден“, съобщиха организаторите.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Уимбълдън
Категория: Голям Шлем
Място на провеждане: Лондон, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд:

Official Website | Livescore
Турнир: Eastbourne Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Ийстборн, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €773,465

Official Website | Livescore
Турнир: Mallorca Championships
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Майорка, Испания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €612,620

Official Website | Livescore
Други новини